První najíždění kilometrů – VT Fuerteventura

Malebná vesnička Las Playitas se na 12 dní stala naším domovem. Podmínky pro trénink zde byly naprosto ideální. Vždyť se tu s námi připravovali i Javier Goméz nebo olympijská vítězka Lisa Norden, se kterými jsme se pravidelně potkávali na bazénu či v jídelně.

Proč je toto letovisko tak oblíbené?

Největším luxusem pro něj byla venkovní padesátka, ve které se dalo spojit příjemné s užitečným. Kilometry na dlouhém bazénu utíkaly rychleji a ještě jsme se stihli i opálit. Do vody jsme vlezli bílí a ven vylezli černí. Byl by hřích, kdybychom zapomněli na moře. V oceánu jsme trénovali plavání v neoprenu a bojovat s vlnami. Na běh jsme se obvykle vydávali po pouštních cestách, které se klikatily všude kolem. Zpestřením byl i výběh po silnici k majáku, kde poslední kilometr svým stoupáním připomínal spíš běh do vrchu. Přestože má Fuerteventura pouhých 25km do šířky a 85km do délky, na úvodní najíždění kilometrů to stačilo. Silnice zde byly kvalitní, vyřádili jsme se v kopcích i na rovině. Pohrával si s námi vítr. Jak se říká mezi cyklisty často to byl  „Terezín“, který umocňoval svou sílu především ve chvílích, kdy nám holkám kluci ujeli.

Za to, že jsme mohli trénovat po boku světových špiček, vděčíme především Lubošovi Bílkovi, který pro nás sestavil i tréninkový plán celého soustředění. Určitě to pro mě byla ohromná motivace. Kdyby nebylo komárů, tak bych neměla, co vytknout. Velkou radost mám z toho, že se mi podařilo odtrénovat vše, co bylo na plánu.

VT Fuerteventura 26.1. - 8.2. v číslech                                                                                                                          

2 dny cestování, 12 dní tréninku

Počet tréninkových jednotek: 29

Celková zátěž: 49 hodin

Cyklistika: 628km

Běh: 106,5km

Plavání: 44,7km

 

 

 

 

Více zde: http://kurikovapetra.webnode.cz/news/prvni-najizdeni-kilometru-vt-fuerteventura/