Nechci, aby se to opakovalo

První ostrý start v sezóně odhalil hlavní nedostatky.

Největší respekt jsem měla z plavání. To se kupodivu vyvíjelo dobře. Kolem bojek jsem sice plavala větším obloukem, ale zároveň jsem se vyhnula hlavním tahanicím. Při plavbě zpátky na břeh se kolem mě mihlo zlaté číslo, které na sobě měla Gwen Jorgensen. To mi dodalo další sílu a impuls plavat ještě rychleji. Po plavání jsem byla v kontaktu s favoritkami. Na to abych se nimi však udržela bych musela předvést perfektní depo a následný přechod na kolo. To se nestalo. Přestože jsem se na kole cítila dobře, soupeřky v předních balících jely rychleji než skupinka, ve které jsem se angažovala i já. 

Závod odhalil, to na čem je potřeba pracovat. V mém případě je to plavání na otevřené vodě. V bazénu jsem se hodně zlepšila, bohužel se mi tento posun nedaří přenést na otevřenou vodu. Když se k tomu ještě připojilo zaváhání v depu, nezasloužila jsem si nic jiného než čtvrtý balík.

Vážně nechci, aby se tohle znovu opakovalo a proto vynechám další závod Série, který se koná na konci března v Aucklandu. Zaměřím se na slabiny a budu se snažit, co nejlépe připravit na závod v Kapském Městě.

 Na ostré slunko, kvalitní brýle

Kolo šlapalo jak hodinky